• Profil przedszkola

• Nazwa przedszkola „Wesołe Nutki” nie jest przypadkowa. Wspieramy rozwój muzyczny dzieci. W naszym przedszkolu są zajęcia rytmiczne (2 razy w tygodniu), koncerty muzyczne artystów Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego i  Małej Orkiestry Dni Naszych oraz Filharmonii Przedszkolaka.

Rozwijamy wrażliwość muzyczną poprzez słuchanie  muzyki  klasycznej, śpiewanie piosenek, granie na instrumentach perkusyjnych, tworzenie akompaniamentu i orkiestry przedszkolnej , a także  w tańcach, pląsach i zabawach ruchowych ze śpiewem.

W naszym przedszkolu wystawiane są przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów.

Organizujemy wyjazdy do teatrów warszawskich oraz inne wycieczki np. do Centrum Nauki Kopernik, Centrum Promocji Kultury, Państwowego Zespółu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze", na lotnisko czy do gospodarstwa agroturystycznego.

Zapewniamy dzieciom spotkania z ciekawymi ludźmi np. z pszczelarzem, leśnikiem, hodowcą kóz, policjantem, dietetykiem, farmaceutą , strażakiem, żołnierzem itp.

Chodzimy  na wycieczki związane z porami roku, poznawaniem pracy w różnych zawodach (poczta, sklep, szewc, zegarmistrz, stomatolog itp.), czy też dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze  (na skrzyżowaniu , przejściu dla pieszych)

Współpracujemy z biblioteką (uczestniczymy w zajęciach bibliotecznych), ze Strażą Pożarną , Strażą Miejską i Policją. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych  tj.Charytatywni Freta, Towarzystwo Nasz Dom "Góra grosza", Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?, Fundacja Braci Mniejszych, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci "Szansa"

Dbamy o środowisko zbierając zużyte baterie, nakrętki.

Organizujemy różnego rodzaju konkursy wewnętrzne i dzielnicowe. Sami także bierzemy udział w konkursach plastycznych, muzycznych, recytatorskich i sportowych organizowanych przez inne przedszkola.

Przedszkole udziela pomocy pedagogicznej i logopedycznej.

Rodzice współpracując z przedszkolem:

• prezentują swoje zawody,
          • przygotowują stroje na występy,
          • pieką ciasta na różne imprezy,
          • uczestniczą w robieniu ozdób  i dekoracji świątecznych,
          • czytają dzieciom (akcja „Rodzinne czytanie”),
          • prezentują znane bajki dla dzieci (Przedszkolny Teatr Rodziców).

Tradycją naszego przedszkola są uroczystości:

• Dzień Pieczonego Ziemniaka,
          • Pasowanie na Przedszkolaka,
          • Dzień Pluszowego Misia,
          • Spotkanie z Mikołajem,
          • Wigilie w grupach i przedstawienia jasełkowe,
          • Bal karnawałowy,
          • Dzień Babci i Dziadka,
          • Powitanie Wiosny,
          • Dzień Mamy i Taty,
          • Święto Muzyki,
          • Dzień Sportu,